top of page

2022 SENIOR SECTIONAL CHAMPIONSHIPS

1ST YEAR

INTERMEDIATE SENIORS 

1st:Erin Kaczorowski - Port Macquarie

2nd: Briana Gee  - Lithgow

3rd: Maxine Gormon - Putney

4th: Desiree Robinson - Macarthur

5th: Amy Tregoning - Moorebank St Thomas

Dance: Maxine Gormon - Putney

2ND YEAR

INTERMEDIATE SENIORS

1st: Pheobe McClelland - Lane Cove

2nd: Danielle Punter-Moorebank St Thomas

3rd: Claire Webster - Coal Point

4th: Chelsea Brady - Moorebank St Thomas

5th: Chloe White - Bangor Georges River

Dance:

EXTENDED LADIES

1st: Nikki Gayner -Tuggerah Lakes

2nd: Kristy Garner - Tuggerah Lakes

3rd: Emily Stuart- Lawson Springwood

4th: Janelle Muller - Moorebank St Thomas

5th: Sarah Pidgeon - Baulkham Hills

6th: Lauren Schindler- Moorebank St Thomas

OPEN SENIORS

1st: Elizabeth Murray - Baulkham Hills

2nd: Samantha Brooks - Yarrawarrah

3rd: Renee Elliot- Watson - Yarrawarrah

4th: Kasey Dale - Yarrawarrah

5th: Laura Devoy - Bathurst

6th: Alexandria Nunez - Fairfield City

Dance: Olivia Mills - Lithgow

2022 LADIES SECTIONAL CHAMPIONSHIPS

SYDNEY 

ELEMENTARY LADIES

1st: Emma O'Conner - Eastlakes

2nd: Caitlin Trigg -Tuggerah Lakes

3rd: Vanessa Butchard - Mulgoa Valley

4th: Ashleigh Watt - Yarrawarrah

5th: Renaye Valaire - Eastlakes

2ND YEAR LADIES 

1st: Maddison Thompson - Lane Cove

2nd: Michelle Masters - Coal Point

3rd: Alexandra Smith - Yarrawarrah

4th: Michelle Edgtton - Concord Wesley

5th: Tiarna Henley - Lane Cove

40-49yrs ADVANCED LADIES 

1st : Katrina Lynette - HaskewLane Cove

2nd : Donna Drake - Newcastle City

3rd : Kylie Brodbeck - Yarrawarrah

4th : Helen Mckee- Wright - Baulkham Hills

5th : Christine Hincksman -Lawson Springwood

6th : Karissa Freestone - Newcastle City

60+ Years ADVANCED LADIES 

1st: Susan Watt - Yarrawarrah

2nd: Julie Pritchard - Lane Cove

3rd: Suzanne Hull - Tuggerah Lakes

4th: Jannette Edgtton- Concord Wesley

5th: Lynne Higgs - Lane Cove

6th: Helen McDonald - Yarrawarrah

1ST YEAR LADIES 

1st: Heidi Tozer - Southern Highlands

2nd: Sally Hyslop - Tuggerah Lakes

3rd: Laura Young - Collaroy Plateau

4th: Amy Jaeger - Eastlakes

5th: Kristen Hepple - Eastlakes

6th: Elise Perry - Eastlakes

Under 30 ADVANCED LADIES 

1st: Casey Hughes - Blacktown City

2nd: Jasmine McIntosh - Lane Cove

30-39yrs ADVANCED LADIES

1st: Melissa Calvi - Putney

2nd: Lauren WilsonCollaroy Plateau

3rd: Samantha WatersMulgoa Valley

4th:Nicole NewtonCollaroy Plateau

50-59yrs ADVANCED LADIES

1st :Lynette Mallison - Baulkham Hills

2nd: Jo Kidd - Tuggerah Lakes

3rd: Deirdre Nunez - Fairfield City

4th: Karen Faulkner - Tuggerah Lakes

5th: Susan Oliver - Baulkham Hills

VETERAN ADVANCED LADIES 

1st: Robynne Seward - Concord Wesley

2nd: Sue Usher - Lane Cove

3rd: Kim Natoli- Bangor Georges River

4th: Annette Waterson - Tuggerah Lakes

5th: Dianne Scott - Collaroy Plateau

COFFS HARBOUR

ELEMENTARY LADIES

1st: Laura Hogarth - Kempsey Macleay

2nd: 

3rd:

4th: 

2ND YEAR LADIES 

1st: Jayne Burke - Woolgoolga

2nd: 

3rd:

40-49yrs ADVANCED LADIES 

1st: Renee Kennedy - Kannella Coffs Harbour

2nd:

3rd: 

4th: 

MASTERS ADVANCED LADIES 

1st: Maryanne Barlin - North Haven

2nd: 

3rd:

1ST YEAR LADIES 

1st: Danielle Rushworth -Kempsey Macleay 

2nd: 

3rd: 

4th:

5th: 

UNDER 30yrs ADVANCED LADIES 

1st: Sara Asquith - North Haven

2nd: 

30-39yrs ADVANCED LADIES

1st:  Naomi Cook - Sawtell

50-59yrs ADVANCED LADIES

1st: Kerrin Blackmore - Kempsey Macleay

2nd:

VETERAN ADVANCED LADIES 

1st: Pauline Hincksman - North Haven

PAST SECTIONAL RESULTS

bottom of page