2016 LADIES SECTIONAL CHAMPIONSHIPS

SYDNEY 

ELEMENTARY LADIES CHAMPION

1st: LisaCudgegong Valley

2nd: Kristen - Hunters Hill
3rd: Renee - Macarthur
4th: Katie - Yarrawarrah
5th: Jackie - Macarthur

1ST YEAR LADIES CHAMPION

1st: Shannon Gardner-Doyle - Baulkham Hills

2nd: Michelle - Tuggerah Lakes
3rd: Alex - Yarrawarrah
4th: Leanne - Yarrawarrah
5th: Michelle - Concord Wesley
6th: Rebecca - Lithgow

2ND YEAR LADIES CHAMPION

1st: Kelly McMahon - Putney

2nd: Melissa - Hunters Hill
3rd: Kylie - Yarrawarrah
4th: Belinda - Lawson Springwood
5th: Baulkham Hills
6th: Susan - Baulkham Hills

JUNIOR ADVANCED LADIES CHAMPION

1st: Carly McDonald - Baulkham Hills

2nd: Belinda - Baulkham Hills
3rd: Renee - Blacktown
4th: Amanda - Collaroy Plateau
5th: Kirsten - Bathurst
6th: Caroline - Tuggerah Lakes

INTERMEDIATE ADVANCED LADIES CHAMPION

1st: Kate O'Sullivan - Hunters Hill

2nd: Michelle - Collaroy Plateau
3rd: Melinda - Lithgow
4th: Liz - Georges River
5th: Allison - Fairfield City
6th: Lynette - Baulkham Hills

SENIOR ADVANCED LADIES CHAMPION

1st: Jenni Moss - Hunters Hill

2nd: Suzanne - Tuggerah Lakes
3rd: Susan - Yarrawarrah
4th: Julie - Hunters Hill
5th: Robyn - Faifield City
6th: Alana Neville - ​Cudgegong Valley

MASTERS ADVANCED LADIES CHAMPION

1st: Robynne Seward - Concord Wesley

2nd: Sue - Hunters Hill
3rd: Kerry-Ann - Collaroy Plateau
4th: Pam - Yarrawarrah
5th: Lyn - Sutherland
6th: Julie - Baulkham Hills

COFFS HARBOUR

ELEMENTARY LADIES CHAMPION

1st: Fi Sodeau - Woolgoolga

2nd: Petra Groening - Woolgoolga
3rd: Jade Gibb - Sawtell
4th: Robyn Church - Woolgoolga

1ST YEAR LADIES CHAMPION

1st: Rachel Fathers - Kempsey Macleay

2nd: Sheree Winchester - Sawtell
3rd: Kate Kelly - Sawtell
4th: Tracy Kaczorowski - Port Macquarie
5th: Lisa Cunningham - Kannella
6th: Sarah Langley - Orara Valley

2ND YEAR LADIES CHAMPION

1st: Holly Sanders - Woolgoolga

2nd: Kerry Lee - Clarence Valley
3rd: Melissa Connors - Kannella
4th: Melissa Lockwood - Kannella

JUNIOR ADVANCED LADIES CHAMPION

1st: Tonnie Duffy - Kannella

2nd: Renee Kennedy - Kannella
3rd: Kristi Mulhall - Kannella

INTERMEDIATE ADVANCED LADIES CHAMPION

1st: Nikki Smith - Kannella

2nd: Leonie Dawson - Kannella
3rd: Nina Overton - Kempsey Macleay
4th: Leanne Kelley - Woolgoolga
5th: Kerrin Blackmore - Kempsey Macleay

SENIOR ADVANCED LADIES CHAMPION

1st: Kerrianne George - Woolgoolga

2nd: Joanne Logan - Sawtell
3rd: Julie Dowler - Woolgoolga
4th: Robyn Brown - Kempsey Macleay

MASTERS

ADVANCED LADIES CHAMPION

1st: Janice Ferrier - Woolgoolga

2nd: Patricia Adams - Sawtell
3rd: Rhonda Wilkinson - Kempsey Macleay

 

EDITH PARSONS SCHOOL OF PHYSICAL CULTURE

A NOT FOR PROFIT ORGANISATION  ​​ABN 92 719 425 487| COPYRIGHT  © 2016 ALL RIGHTS RESERVED

PHOTOS CURTESY OF PLAYGROUP PHOTOGRAPHY AND NIC HUME PHOTOGRAPHY

  • Facebook
  • Instagram