2020 SENIOR SECTIONAL CHAMPIONSHIPS

1ST YEAR

INTERMEDIATE SENIORS 

1st: Isabelle Hughes - Blacktown City

2nd: Phoebe McClelland - Hunters Hill

3rd: Sophie Kelaher - Tuggerah Lakes

4th: Rebekah Mabberly - Southern Highlands

5th: Tahlia Lynch - Lawson/Springwood

6th: Georgia Levy - Baulkham Hills

Dance: Phoebe McClelland - Hunters Hill

EXTENDED LADIES

1st: Lyndall Levy - Baulkham Hills

2nd: Carly McDonald - Baulkham Hills

3rd: Lauren Schindler - Moorebank St Thomas

4th: Tracey Somerville - Moorebank St Thomas

5th: Emily Stuart - Lawson/Springwood

2ND YEAR

INTERMEDIATE SENIORS

1st: Hannah Chambers - Baulkham Hills

2nd: Daisy Scott - Blacktown City

3rd: Hayley Phillpott - Yarrawarrah

4th: Lacie Ashford - Wollemi

5th: Temeka Fathers - Bangor

6th: Brooke Porter - Tuggerah Lakes

Dance: Kaitlyn Gardener - Bathurst

OPEN SENIORS

1st: Laura Devoy - Bathurst

2nd: Siobhan O'Brien - Yarrawarrah

3rd: Meredith Faggotter - Baulkham Hills

4th: Hannah Barry - Baulkham Hills

5th: Georgia Smith - Yarrawarrah

6th: Georgia Pare - Yarrawarrah

Dance: Jessica Gale - Fairfield City

2020 LADIES SECTIONAL CHAMPIONSHIPS

SYDNEY 

ELEMENTARY LADIES

1st: Caitlin Trigg - Tuggerah Lakes

2nd: Sally Hyslop - Tuggerah Lakes

3rd: Angela Thwaites - Hunters Hill

4th: Carolyn Todd - Collaroy Plateau

5th: Tracey Wilson - Tuggerah Lakes

6th: Thalia Statham - Eastlakes

2ND YEAR LADIES 

1st: Leanne Newton - Coal Point

2nd: Fiona Mee - Collaroy Plateau

3rd: Charlotte Mills - Eastlakes

4th: Louise Penrose - Lawson/Springwood

5th: Michelle Masters - Coal Point

6th: Rebecca Boag - Murrumbidgee

INTERMEDIATE ADVANCED LADIES 

1st: Meredith Hunter - Hunters Hill

2nd: Helen McKee-Wright - Baulkham Hills

3rd: Karen Faulkner-Hulls - Tuggerah Lakes

4th: Kylie Broadbeck - Yarrawarrah

5th: Karissa Freestone - Eastlakes

MASTERS ADVANCED LADIES 

1st: Susan Watt - Yarrawarrah

2nd: Helen McDonald - Yarrawarrah

3rd: Julie Coulcher - Hunters Hill

4th: Lynda Tesoriero - Sutherland

5th: Suzanne Hull - Tuggerah Lakes

6th: Barbara Sullivan - Collaroy Plateau

7th: Sue Cox - Fairfield City

1ST YEAR LADIES 

1st: Kristen Hepple - Eastlakes

2nd: Amy Jaeger - Eastlakes

3rd: Amie Mosgrove - Eastlakes

4th: Sonia Downie - Eastlakes

 

JUNIOR ADVANCED LADIES 

1st: Belinda Mazzitelli - Hunters Hill

2nd: Melissa Gunther - Lawson/Springwood

3rd: Melissa Calvi - Putney

4th: Debbie Martin - Bangor

5th: Nicole Newton - Collaroy Plateau

 

SENIOR ADVANCED LADIES

 

1st: Lynette Mallison - Baulkham Hills

2nd: Jenni Moss - Hunters Hill

3rd: Deidre Nunez - Fairfield City

4th: Janine Smith - Fairfield City

5th: Kylie McMahon - Sutherland

VETERAN ADVANCED LADIES 

1st: Sandra Emery - Tuggerah Lakes

2nd: Barbara Gray - Yarrawarrah

3rd: Robyn Pooley - Tuggerah Lakes

4th: Janelle Aldous - Putney

5th: Kim Natoli - Bangor

6th: Wendy Pope - Hunters Hill

7th: Trish Watts - Tuggerah Lakes

COFFS HARBOUR

ELEMENTARY LADIES

1st: Patricia Crockett - Kannella Coffs Harbour

2nd: Sarah Wright - Kempsey Macleay

3rd: Kelly Freeman - Urunga

4th: Kylie Pratt - Korora

2ND YEAR LADIES 

1st: Irene Hughes - Kempsey Macleay

2nd: Janice Peterson - Woolgoolga

3rd: Kristie Ward - Nambucca Valley

INTERMEDIATE ADVANCED LADIES 

1st: Nikki Smith - Kannella Coffs Harbour

2nd: Renee Kennedy - Kannella Coffs Harbour

3rd: Beth Newberry - Nambucca Valley

4th: Kate Kelly - Nambucca Valley

MASTERS ADVANCED LADIES 

1st: Maryanne Barlin - North Haven

2nd: Dell Payne - Sawtell

3rd: Pauline Hincksman - North Haven

4th: Tricia Adams - Nambucca Valley

1ST YEAR LADIES 

1st: Jessie Everson - Woolgoolga

2nd: Jayne Burke - Woolgoolga

3rd: Jessica Davis - Kempsey Macleay

4th: Susan Perry - Woolgoolga

5th: Kelly Smith - Korora

JUNIOR ADVANCED LADIES 

1st: Holly Sanders - Woolgoolga

2nd: Stacey Cronberger - Kannella Coffs Harbour

3rd: Lauren Rabie - Port Macquarie

 

SENIOR ADVANCED LADIES

 

1st: Karen Grzetic - Nambucca Valley

2nd: Nina Overton - Kempsey Macleay

3rd: Danita James - Kempsey Macleay

PAST SECTIONAL RESULTS