2015 TEAM RESULTS

JUNIOR TEAMS

SYDNEY

COFFS HARBOUR

NORTH ZONE

 

7 & 8 YEAR CHAMPIONS

1st: Coal Point

2nd: Hunters Hill
3rd: Collaroy Plateau
4th: Blacktown City
Dance: Tuggerah Lakes

9 & 10 YEAR CHAMPIONS

1st: Hunters Hill

2nd: Hunters Hill
3rd: Tuggerah Lakes
Dance: Hunters Hill

11 & 12 YEAR CHAMPIONS

1st: Hunters Hill

2nd: Hunters Hill
3rd: Collaroy Plateau
4th:​ Blacktown City
Dance: Hunters Hill

SOUTH ZONE

7 & 8 YEAR CHAMPIONS

1st: Yarrawarrah

2nd: Southern Highlands
3rd: Baulkham Hills
4th: Georges River
5th: Moorebank St Thomas
6th: ​Baulkham Hills
Dance: Baulkham Hills

9 & 10 YEAR CHAMPIONS

1st: Baulkham Hills

2nd: Fairfield
3rd: Yarrawarrah
4th: Baulkham Hills
5th: Baulkham Hills
Dance: Yarrawarrah

11 & 12 YEAR CHAMPIONS

1st: Yarrawarrah

2nd: Southern Highlands
3rd: Baulkham Hills
Dance: Southern Highlands

13 & 14 YEAR CHAMPIONS

1st: Yarrawarrah

2nd: Baulkham Hills
3rd: Southern Highlands
4th: Blacktown City
5th: Yarrawarrah

15 & 16 YEAR CHAMPIONS

1st: Baulkham Hills

2nd: Yarrawarrah
3rd: Hunters Hill
4th: Blacktown City
5th: Coal Point

7 & 8 YEAR CHAMPIONS

1st: Woolgoolga

2nd: Kempsey/Macleay
3rd: Woolgoolga
Dance: Woolgoolga

9 & 10 YEAR CHAMPIONS

1st: Orara Valley

2nd: Sawtell
3rd: Kannella
4th: Woolgoolga
Dance: Sawtell

11 & 12 YEAR CHAMPIONS

1st: Woolgoogla

​2nd: Sawtell
3rd: Korora
Dance: Woolgoolga

13 & 14  YEAR CHAMPIONS

1st: Bonville

​2nd: Kannella
3rd: Kannella
Dance: Bonville

15 & 16 YEAR CHAMPIONS

1st: Urunga

2nd: Sawtell
3rd: Woolgoolga
Dance: Sawtell

SENIOR TEAMS

EXTENDED LADIES CHAMPIONS

1st: Yarrawarrah

2nd: Baulkham Hills
3rd: Fairfield City

INTERMEDIATE SENIOR CHAMPIONS

1st: Collaroy Plateau

​2nd: Yarrawarrah
3rd: Fairfield City
4th: Southern Highlands
5th: Blacktown City
6th: Georges River
Dance: Cudgegong Valley

OPEN SENIOR CHAMPIONS

1st: Hunters Hill

​2nd: Yarrawarrah
3rd: Baulkham Hills
4th: Collaroy Plateau
5th: Yarrawarrah
Dance: Yarrawarrah

LADIES TEAMS

SYDNEY

ELEMENTARY LADY CHAMPIONS

1st: Southern Highlands

1ST YEAR LADY CHAMPIONS

1st: Lawson Springwood

2nd: Macarthur
3rd: Baulkham Hills
4th: Blacktown City

2ND YEAR LADY CHAMPIONS

1st: Yarrawarrah

2nd: Hunters Hill
3rd: Blacktown City
4th: Coal Point

ADVANCED LADIES CHAMPIONS - NORTH ZONE

1st: Concord Wesley

2nd: Hunters Hill
3rd: Hunters Hill
4th: Collaroy Plateau
5th: ​Castle Hill

ADVANCED LADIES CHAMPION - SOUTH ZONE

1st: Yarrawarrah

2nd: Sutherland
3rd: Baulkham Hills
4th: Baulkham Hills

COFFS HARBOUR

ELEMENTARY LADY CHAMPIONS

1st: Kanella

1ST YEAR LADY CHAMPIONS

1st: Sawtell

2nd: Woolgoolga

2ND YEAR LADY CHAMPIONS

1st: Kempsey/Macleay

ADVANCED LADIES CHAMPIONS

1st: Woolgoolga

2nd: Kannella
3rd: Sawtell

4th: Kempsey/Macleay

 

EDITH PARSONS SCHOOL OF PHYSICAL CULTURE

A NOT FOR PROFIT ORGANISATION  ​​ABN 92 719 425 487| COPYRIGHT  © 2016 ALL RIGHTS RESERVED

PHOTOS CURTESY OF PLAYGROUP PHOTOGRAPHY AND NIC HUME PHOTOGRAPHY

  • Facebook
  • Instagram