2014 TEAM RESULTS

JUNIOR TEAMS

SYDNEY

COFFS HARBOUR

NORTH ZONE

7 & 8 YEAR CHAMPIONS

1st: Hunters Hill

2nd: Tuggerah Lakes
3rd: Blacktown City
Dance: Tuggerah Lakes

9 & 10 YEAR CHAMPIONS

1st: Hunters Hill

2nd: Lawson/Springwood
3rd: Hunters Hill
4th: Hunters Hill
Dance: Hunters Hill

SOUTH ZONE

7 & 8 YEAR CHAMPIONS

1st: Baulkham Hills

2nd: Yarrawarrah
3rd: Southern Highlands
4th: Southern Highlands
Dance: Baulkham Hills

9 & 10 YEAR CHAMPIONS

1st: Baulkham Hills

2nd: Yarrawarrah
3rd: Fairfield City
4th: Oran Park
Dance: Yarrawarrah

11 & 12 YEAR CHAMPIONS

1st: Yarrawarrah

2nd: Hunters Hill
3rd: Baulkham Hills
4th: Georges River
5th: Southern Highlands
6th: Yarrawarrah
7th: Baulkham Hills
Dance: Yarrawarrah

13 & 14 YEAR CHAMPIONS

1st: Baulkham Hills

2nd: Yarrawarrah
3rd: Blacktown
4th: Hunters Hill
5th: Southern Highlands
Dance: Yarrawarrah

15 & 16 YEAR CHAMPIONS

1st: Yarrawarrah

2nd: Collaroy Plateau
3rd: Moorebank St Thomas
Dance: Yarrawarrah

7 & 8 YEAR CHAMPIONS

1st: Sawtell

2nd: Woolgoolga
3rd: Woolgoolga
Dance: Orara Valley

9 & 10 YEAR CHAMPIONS

1st: Woolgoolga

2nd: Orara Valley
3rd: Sawtell
Dance: Sawtell

11 & 12 YEAR CHAMPIONS

1st: Urunga

2nd: Kannella
3rd: Bonville
Dance: Urunga

13 & 14  YEAR CHAMPIONS

1st: Kannella

2nd: Sawtell
Dance: Sawtell

15 & 16 YEAR CHAMPIONS

1st: Urunga

2nd: Sawtell
3rd: Korora
4th: Bonville
Dance: Urunga

SENIOR TEAMS

EXTENDED LADIES CHAMPIONS

1st: Yarrawarrah

2nd: Morebank St Thomas
3rd: Tuggerah Lakes
4th: Baulkham Hills

INTERMEDIATE SENIOR CHAMPIONS

1st: Yarrawarrah

2nd: Sawtell
3rd: Fairfield
4th: Collaroy Plateau
5th: Hunters Hill
6th: Baulkham Hills
7th: Moorebank St Thomas
Dance: Sawtell

OPEN SENIOR CHAMPIONS

1st: Yarrawarrah

2nd: Tuggerah Lakes
3rd: Hunters Hill
4th: Yarrawarrah (Melissa)
Dance: Sawtell

LADIES TEAMS

SYDNEY

ELEMENTARY LADY CHAMPIONS

1st: Tuggerah Lakes

2nd: Lithgow/Bathurst

1ST YEAR LADY CHAMPIONS

1st: Baulkham Hills

2nd: Baulkham Hills (Nicole) 
3rd: Lawson/Springwood
4th: Blacktown City

2ND YEAR LADY CHAMPIONS

1st: Yarrawarrah

2nd: Hunters Hill
3rd: Coal Point

ADVANCED LADIES CHAMPIONS - NORTH ZONE

1st: Hunters Hill

2nd: Hunters Hill
3rd: Collaroy Plateau
4th: Hunters Hill
5th: Lawson/Springwood
6th: Collaroy Plateau
7th: Blacktown City

ADVANCED LADIES CHAMPION - SOUTH ZONE

1st: Fairfield City

2nd: Fairfield City
3rd: Sutherland
4th: Baulkham Hills

COFFS HARBOUR

1ST YEAR LADY CHAMPIONS

1st: Woolgoolga

2nd: Sawtell

2ND YEAR LADY CHAMPIONS

1st: Sawtell

2nd: Kannella

ADVANCED LADIES CHAMPIONS

1st: Woolgoolga

2nd: Kannella
3rd: Sawtell

 

EDITH PARSONS SCHOOL OF PHYSICAL CULTURE

A NOT FOR PROFIT ORGANISATION  ​​ABN 92 719 425 487| COPYRIGHT  © 2016 ALL RIGHTS RESERVED

PHOTOS CURTESY OF PLAYGROUP PHOTOGRAPHY AND NIC HUME PHOTOGRAPHY

  • Facebook
  • Instagram