2020 Grand Champion Girl - Talia Morgan

PGP-EP-Afternoon-01-1201.jpg
PGP-EP-Afternoon-01-1200.jpg
_DSC5432-Edit.jpg

5 YEAR CHAMPION

Elke Riach

Kempsey Macleay

PGP-EP20201133.jpg

6 YEAR CHAMPION

Grace Sheekey

Nambucca Valley

PGP-EP-Afternoon-01-1023-2.jpg

7 YEAR CHAMPION

Lacey Dotti

Eastlakes

PGP-EP20201081.jpg

2nd:  Briana Calvi - Putney

3rd:  Emma Mandato - Putney

4th:  Amy Mogan - Moorebank

5th:  Jaide Sharman - Concord Wesley

6th:  Billie Martin - Tuggerah Lakes

Dance:  Alandria Waters - Mulgoa Valley

2nd:  Charlotte Mobbs - Nambucca Valley

3rd:  Olivia Head - Hunters Hill

4th:  Matilda Newton - Collaroy Plateau

5th:  Mia Rendell - Coal Point

6th:  Codie Weeks - Eastlakes

Dance:  Matilda Newton - Collaroy Plateau

2nd:  Aleska Shevchuk - Macarthur

3rd:  Ivy Hudson - Kempsey Macleay

4th:  Emma Allum - Tuggerah Lakes

5th:  Mia Colussi - Concord Wesley

6th:  Makayla Cassar - Moorebank

Dance:  Charlotte Fogg - Baulkham Hills

8 YEAR CHAMPION

Sophie Campbell

Yarrawarrah

9 YEAR CHAMPION

Miley Votano

Tuggerah Lakes

10 YEAR CHAMPION

Poppy Cheesley

Yarrawarrah

PGP-EP-Afternoon-01-1086.jpg
PGP-EP20201044.jpg
PGP-EP-Afternoon-01-1057.jpg

2nd:  Elyana Alexander - Putney

3rd:  Amelia McLachlan - Hunters Hill

4th:  Louelle Marks - Putney

5th:  Evie Peterson - Tuggerah Lakes

6th:  Ruby Oaten - Collaroy Plateau

Dance:  Elyana Alexander - Putney

2nd:  Molli Brown - Yarrawarrah

3rd:  Skyla Tucker - Woolgoolga

4th:  Zimmer Dempsey - Tuggerah Lakes

5th:  Sophia Asiminaris - Blacktown City

6th:  Amity Pistola - Nambucca Valley

Dance:  Miley Votano - Tuggerah Lakes

2nd:  Margot Blaikie - Putney

3rd:  Libby Clifton - Mulgoa Valley

4th:  Ruby Solomon - Lawson/Springwood

5th:  Alyssa Head - Hunters Hill

6th:  Marli Cayless - Hunters Hill

Dance:  Amelia Leuzzi - Hunters Hill

11 YEAR CHAMPION

Ava Newberry

Nambucca Valley

12 YEAR CHAMPION

Iris Ghaleb

Hunters Hill

13 YEAR CHAMPION

Jada Picker

Yarrawarrah

PGP-EP-Afternoon-01-1157.jpg
PGP-EP20201153.jpg
PGP-EP20201110.jpg

2nd:  Callie Thompson - Blacktown City

3rd:  Jaime Searle - Sawtell

4th:  Zoe Tracey-Gee - Lithgow

5th:  Julia Salmon - Hunters Hill

6th:  Hollie Riach - Kempsey Macleay

Dance:  Jordan Hubbard - Kannella

2nd:  Ruby Goode - Eastlakes

3rd:  Maddison Muir - Yarrawarrah

4th:  Hayley Fisher - Yarrawarrah

5th:  Amelia Harris - Macarthur

6th:  Hannah Schaffer - Coal Point

Dance:  Kiana Krizak - Hunters Hill

2nd:  Mykenzie Smith - Kannella

3rd:  Hollie Freestone - Newcastle City

4th:  Chaellyce Butterman - Woolgoolga

5th:  Bronte Pitt - Nambucca Valley

6th:  Isabella Taylor - Fairfield City

Dance:  Bronte Pitt - Nambucca Valley

14 YEAR CHAMPION

Larni Rassmussen

Yarrawarrah

15 YEAR CHAMPION

Sarah O'Sullivan

Hunters Hill

16 YEAR CHAMPION

Amy Cozens

Baulkham Hills

PGP-EP-Afternoon-01-1131.jpg
PGP-EP20201012.jpg
PGP-EP-Afternoon-01-1177.jpg

2nd:  Sydney Alpen - Yarrawarrah

3rd:  Miriam Blaikie - Putney

4th:  Amy Simmons - The Heights

5th:  Mia Cayless - Hunters Hill

6th:  Madeline Quinn - Baulkham Hills

Dance:  Sydney Alpen - Yarrawarrah

2nd:  Cate Matthew- Baulkham Hills

3rd:  Elicia Bull - Kannella

4th:  Zali Kelly - Nambucca Valley

5th:  Mackenzie Carr - Woolgoolga

6th:  Amelia Jones - Hunters Hill

Dance:  Sarah O'Sullivan - Hunters Hill

2nd:  Rylee Muir - Southern Highlands

3rd:  Amitie Betts - Lithgow

4th:  Caitlin Hume - Macarthur

5th:  Mia Harding - Nambucca Valley

Dance:  Amy Cozens - Baulkham Hills

1ST YEAR INTERMEDIATE SENIOR CHAMPION

Kristina Grzetic

The Heights

2ND YEAR INTERMEDIATE SENIOR CHAMPION

Rachelle Cain

Bangor

ADVANCED LADIES 

(GROUP 1) CHAMPION

Kerry Solomon

Lawson/Springwood

PGP-EP20201123.jpg
PGP-EP-Afternoon-01-1109.jpg
_DSC5430.jpg

2nd:  Georgia-Rose Austin - Yarrawarrah

3rd:  Ella Rassmussen - Yarrawarrah

4th:  Ellie O'Sullivan - Hunters Hill

5th:  Sophie Clarke - Hunters Hill

6th:  She Dale - Yarrawarrah

Dance:  Ella Rassmussen - Yarrawarrah

2nd:  Fah Muinoi- Bathurst

3rd:  Rennee Elliot-Watson - Yarrawarrah

4th:  Ellouise Dunn - Yarrawarrah

5th:  Kelsey Hunt - Coal Point

6th:  Mataya Pearse - Yarrawarrah

Dance:  Renee Elliot-Watson - Yarrawarrah

2nd:  Kimberley Dale - Yarrawarrah

3rd:  Kirsteen Browne - Blacktown City

4th:  Melanie Blomfield - Georges River

5th:  Michelle Kerr - Collaroy Plateau

6th:  Holly Sanders - Woolgoolga

ADVANCED LADIES

(GROUP 2) CHAMPION

Debbie West

Fairfield City

EXTENDED LADIES CHAMPION

Rachael Burke

Yarrawarrah

OPEN SENIOR (GROUP 1) CHAMPION

Talia Morgan

Hunters Hill

PGP-EP-Afternoon-01-1002.jpg
PGP-EP-Afternoon-01-1172.jpg
PGP-EP-Afternoon-01-1197.jpg

2nd:  Karen Leuzzi - The Heights

3rd:  Nikki Smith - Kannella

4th:  Debbie Legge - Tuggerah Lakes

5th:  Natalie Baker - Yarrawarrah

6th:  Kirstie Turner - Southern Highlands

2nd:  Aleisha Dorahy - Yarrawarrah

3rd:  Suzanne Dean - Tuggerah Lakes

4th:  Leanne Henderson - Baulkham Hills

5th:  Alice Hanna - Collaroy Plateau

6th:  Ella Nelson - Yarrawarrah

2nd:  Emma Sullivan - Yarrawarrah

3rd:  Jacqlyn Cain - Bangor

4th:  Elizabeth Davis - Baulkham Hills

5th:  Amy Jones - Putney

6th:  Lauren McGregor - Moorebank 

Dance:  Talia Morgan - Hunters Hill

OPEN SENIOR (GROUP 2) CHAMPION

Darcie Muir

Southern Highlands

PGP-EP-Afternoon-01-1217.jpg

2nd:  Melissa Brailey - Tuggerah Lakes

3rd:  Jessica Kingsley - Blacktown City

4th:  Abbey Logan - Hunters Hill

5th:  Tori Coleman - Blacktown City

6th:  Courtney West - Farfield City

Dance:  Abbey Logan - Hunters Hill

PAST RESULTS

2019

2014

2017

2013

2016

2015