2018 TEAM RESULTS

JUNIOR  TEAMS

SYDNEY

7 & 8 YEARS - North Zone

1st: Hunters Hill (Diamonds)

2nd: Tuggerah Lakes (Shine)

3rd: Coal Point (Orange)

4th: Hunters Hill (Hearts)

5th: Putney

Dance: Tuggerah Lakes (Shine)

9 & 10 YEARS - North Zone

1st: Hunters Hill

2nd: Coal Point

3rd: Putney

4th: Lithgow

Dance: Hunters Hill

11 & 12 YEARS - North Zone

1st: Hunters Hill

2nd: Coal Point

3rd: Blacktown City

Dance: Coal Point

13 & 14 YEARS

1st: Hunters Hill

2nd: Baulkham Hills
3rd: Putney
4th: Blacktown City
Dance: Hunters Hill

7 & 8 YEARS - South Zone

1st: Yarrawarrah

2nd: Baulkham Hills (Sierra)
3rd: Colleambally
Dance: Yarrawarrah

9 & 10 YEARS - South Zone

1st: Baulkham Hills (Amelia)

2nd: Southern Highlands
3rd: Moorebank St Thomas

11 & 12 YEARS - South Zone

1st: Baulkham Hills (Emily)

2nd: Yarrahwarrah
3rd: Southern Highlands
Dance: Yarrawarrah 

15 & 16 YEARS

1st: Blacktown City

2ndHunters Hill

3rd: Yarrawarrah

4th: The Heights

5th: Baulkham Hills

Dance: Blacktown City

COFFS HARBOUR

7 & 8 YEARS

1st: Woolgoolga (Cutie Pie)

2nd: Kannella
3rd: Nambucca Valley
4th: Kempsey/Macleay
Dance: Nambucca Valley

9 & 10 YEARS

1st: Kannella

2nd: Nambucca Valley (Sparkle)
3rd: Woolgoolga
4th: Kempsey/Macleay

5th: Urunga
Dance: Nambucca Valley

11 & 12 YEARS

1st: Kannella

2nd: Sawtell
3rd: Nambucca Valley (Pink)

4th: Korora
Dance: Nambucca Valley

13 & 14  YEARS

1st: Kannella

15 & 16 YEARS

1st: Kannella

2nd: Nambucca Valley

3rd: Korora
Dance: Nambucca Valley

SENIOR  TEAMS

EXTENDED LADIES

1st: Tuggerah Lakes

2nd: Hunters Hill
3rd: Baulkham Hills (Leanne)

INTERMEDIATE SENIOR 

1st: Blacktown City

2nd: Yarrawarrah

3rd: Southern Highlands

4th: Baulkham Hills

5th: Collaroy

6th: Tuggerah Lakes

7th: Sawtell

Dance: Baulkham Hills

OPEN SENIOR

1st: Yarrawarrah (Rachel)

2nd: Collaroy Plateau
3rd: Tuggerah Lakes
4th: Yarrawarrah (Samantha)
5th: Baulkham Hills (Anglea)
6th: Blacktown City
7th: Fairfield City
Dance: Tuggerah Lakes

CHAMPION LADY TEAMS

SYDNEY

ELEMENTARY LADY

1st: Tuggerah Lakes

2nd: Coal Point

3rd: Jerildere

4th: Blacktown City

1ST YEAR LADY

1st: Coal Point

2nd: Baulkham Hills
3rd: Blacktown City

4th: Tuggerah Lakes

2ND YEAR LADY

1st: Lithgow

2nd: Yarrahwarrah

3rd: Moorebank St Thomas

4th: Bathurst

ADVANCED LADIES - South Zone

1st: Yarrawarrah

2nd: Baulkham Hills (Vicki)

3rd: Moorebank St Thomas

4th: Bangor

ADVANCED LADIES - North Zone

1st: Concord Wesley

2nd: Collaroy Plateau (Shelley)

3rd: Blacktown City (Samantha)

4th: Hunters Hill

5th: Tuggerah Lakes (Debbie)

6th: Lawson Springwood (Pearls)

COFFS HARBOUR

ELEMENTARY LADY

1st: Kempsey Macleay

1ST YEAR LADY 

1st: Kannella

2nd: Nambucca Valley
3rd: Nambucca Valley
4th: Sawtell

ADVANCED LADIES

1st: Port Macquarie

2nd: Kannella
3rd: Nambucca Valley
4th: Kempsey/Macleay

 

EDITH PARSONS SCHOOL OF PHYSICAL CULTURE

A NOT FOR PROFIT ORGANISATION  ​​ABN 92 719 425 487| COPYRIGHT  © 2016 ALL RIGHTS RESERVED

PHOTOS CURTESY OF PLAYGROUP PHOTOGRAPHY AND NIC HUME PHOTOGRAPHY

  • Facebook
  • Instagram