EPSPC17S_4859.jpg

2017 Grand Champion Girl - Talia Morgan

5 YEAR CHAMPION

Sophie Campbell

Yarrawarrah

6 YEAR CHAMPION

Amity Pistola

Yarrawarrah

7 YEAR CHAMPION

Margot Blaikie 

Putney

2nd: Samantha Jones  - Tuggerah Lakes
3rd: Evy Rizk - Moorebank St Thomas
4th: Lilah Pace - Moorebank St Thomas
5th: Amelia McLachlan - Hunters Hill
6th: Louelle Marks - Putney
Dance:  Evy Rizk - Moorebank St Thomas

8 YEAR CHAMPION

 Ava Newberry 

 

Nambucca Valley

2nd: Tayja Steele - Nambucca Valley
3rd: Miley Votano - Tuggerah Lakes
4th: Sienna Allen - Kempsey/Macleay
5th: Zimmer Dempsey - Tuggerah Lakes
6th: Caitlin McIlvena - Moorebank St Thomas
Dance: Miley Votano - Tuggerah Lakes

9 YEAR CHAMPION

Haylee Fisher

Yarrawarrah

2nd: Poppy Cheesley - Yarrawarrah
3rd: Libby Clifton - Mulgoa Valley
4th: Olivia Kelly - Coal Point
5th: Emily Campbell - Yarrawarrah
6th: Elise Rendell - Coal Point
Dance: Poppy Cheesley  - Yarrawarrah

10 YEAR CHAMPION

Mykenzie Smith

Kannella

2nd: Hannah Brown - Tuggerah Lakes
3rd: Hollie Riach - Kempsey/Macleay
4th: Chayse Smith - Nambucca Valley
5th: Zoe Tracey-Gee - Lithgow
6th: Acacia Tucker - Woolgoolga
Dance: Chayse Smith - Nambucca Valley

11 YEAR CHAMPION

Madeline Quinn 

Baulkham Hills

2nd: Ruby Goode - Coal Point
3rd: Lexi Pappas - Hunters Hill
4th: Amy Sanderson - Yarrawarrah
5th: Lila Farley - Woolgoolga
6th: Hannah Schaffer - Coal Point​

Dance: Abigail Berenchot - Putney

12 YEAR CHAMPION

Sarah O'Sullivan

Hunters Hill

2nd: Hollie Freestone - Coal Point
3rd: Tahnee Hine  - Blacktown City
4th: Eloise Sargent - Lawson/Springwood
5th: Giaan Perry - Baulkham Hills

6th: Emily Kotevski - Georges River
Dance: Hollie Freestone  - Coal Point

13 YEAR CHAMPION

Darcey Alexander 

Hunters Hill

15 & 16 YEAR CHAMPION

Mataya Pearse

Yarrawarrah

2nd: Caitlin Lawless - Yarrawarrah
3rd: Grace Barry - Baulkham Hills
4th: Selena Rowen - Georges River
5th: Georgia-Rose Austin - Yarrawarrah
6th: Natalie Grzetic - Yarrawarrah
Dance: Caitlin Lawless - Yarrawarrah

2nd: Kristina Grzetic - Yarrawarrah
3rd: Isabella Hughes - Blacktown City
4th: Sophie Clarke - Baulkham Hills
5th: Alicia Brecknell - Yarrawarrah
6th: Elizabeth Murray - Baulkham Hills
Dance: Mataya Pearse - Yarrawarrah

EXTENDED LADIES CHAMPION

Melanie Blomfield

Yarrawarrah

1ST YEAR INTERMEDIATE SENIOR CHAMPION

Darcie Muir 

Southern Highlands

2nd: Rachelle Cain - Georges River
3rd: Alexandra Levy - Baulkham Hills
4th: Caitlin Weller - Baulkham Hills
5th: Gabi Dowler - Woolgoolga
6th: Stephanie Wilson - Tuggerah Lakes
Dance: Darcie Muir - Southern Highlands

ADVANCED LADIES CHAMPION

Holly Tucker 

Woolgoolga

2ND YEAR INTERMEDIATE SENIOR CHAMPION

Courtney Treadwell 

Korora

2nd: Kia Morgan - Cudgegong Valley
3rd: Tori Coleman - Blacktown City
4th: Alana Conaghan - Hunters Hill
5th: Abbey Logan - Yarrawarrah
6th: Courtney Browne - Blacktown City
Dance: Jessica Kingsley - Blacktown City

2nd: Leanne Henderson - Baulkham Hills
3rd: Alice Hanna - Collaroy Plateau
4th: Jo Schaffer - Coal Point
5th: Tanya Watson - Yarrawarrah
6th: Suzanne Dean - Tuggerah Lakes

2nd: Kirsteen Browne  - Blacktown City
3rd: Debbie West -Fairfield City
4th: Kelly Seward - Concord Wesley
5th: Kerry Solomon - Lawson/Springwood
6th: Karen Leuzzi - ​Hunters Hill

OPEN SENIORS (GROUP 2) CHAMPION

Courtney West 

Fairfield City

OPEN SENIOR (GROUP 1) CHAMPION

Talia Morgan 

Hunters Hill

2nd: Angela Blackman - Baulkham Hills
3rd: Melissa Brailey - Tuggerah Lakes
4th: Meredith Faggotter - Baulkham Hills
5th: Ella Nelson - Yarrawarrah
6th: Emma Sullivan - Yarrawarrah
Dance: Talia Morgan - Hunters Hill

2nd: Molly Stein - Southern Highlands
3rd: Kristy Coulcher - Hunters Hill
4th: Rachel Burke - Yarrawarrah
5th: Amy Jones - Putney
6th: Elizabeth Davis - Baulkham Hills
Dance: Amy Jones - Putney

2nd: Larni Rasmussen - Yarrawarrah
3rd: Sydney Alpen - Yarrawarrah
4th: Amelia Gentles - Southern Highlands
5th: Ivy Nichols - Tuggerah Lakes
6th: Mia Cayless - Hunters Hill
Dance: Amelia Gentles - ​Southern Highlands

14 YEAR CHAMPION

Isabel Mooney

Georges River

2nd: Amelia Ghaleb - Hunters Hill
3rd: Elicia Bull - Kannella
4th: Zali Kelly - Nambucca Valley
5th: Ella Ryan - Fairfield City
6th: Scarlett Price - Hunters Hill
Dance: Sarah O'Sullivan - Hunters Hill

2nd: Tanya Roberts - Hunters Hill
3rd: Natalie Smith - Woolgoolga
4th: Rylee Muir - Southern Highlands
5th: Chontal Brown - Kannella
6th: Trinity Ganassin - Yarrawarrah
Dance: Natalie Smith - Woolgoolga​

 

EDITH PARSONS SCHOOL OF PHYSICAL CULTURE

A NOT FOR PROFIT ORGANISATION  ​​ABN 92 719 425 487| COPYRIGHT  © 2016 ALL RIGHTS RESERVED

PHOTOS CURTESY OF PLAYGROUP PHOTOGRAPHY AND NIC HUME PHOTOGRAPHY

  • Facebook
  • Instagram