2016 Grand Champion Girl - Melissa Brailey

EPSPC16_0719.JPG

2nd: Miley Votano - Tuggerah Lakes
3rd: Sienna Allen - Kempsey/Macleay
4th: Skylar Tucker - Woolgoolga
5th: Tayla Steele - Nambucca Valley
6th: Zimmer Dempsey - Tuggerah Lakes
Dance: Sienna Allen - Kempsey/Macleay

2nd: Margot Blaikie - Putney
3rd: Emily Campbell - Yarrawarrah
4th: Olivia McLachlan - Hunters Hill
5th: Amelia Leuzzi - Hunters Hill
6th: Ruby Solomon - Lawson/ Springwood
Dance: Poppy Cheesley  - Yarrawarrah

9 YEAR CHAMPION

Mykenzie Smith 

Kannella

2nd: Jordan Hubbard - Kannella
3rd: Acacia Tucker - Woolgoolga
4th: Jaime Searle - Sawtell
5th: Hannah Brown - Tuggerah Lakes
6th: Hollie Riach - Kempsey/Macleay
Dance: Hannah Brown - Tuggerah Lakes

10 YEAR CHAMPION

Larni Rasmussen

Yarrawarrah

5 YEAR CHAMPION

Amity Pistola

Yarrawarrah

7 YEAR CHAMPION

Ava Newberry 

Nambucca Valley

6 YEAR CHAMPION

Poppy Cheesley

Yarrawarrah

8 YEAR CHAMPION

Ruby Goode

Coal Point

11 YEAR CHAMPION

Sarah O'Sullivan

Hunters Hill

2nd: Haylee Fisher - Yarrawarrah
3rd:  Hannah Schaffer - Coal Point
4th: Amy Sanderson - Yarrawarrah
5th: Abigail Greer - Putney
6th: Amelia Quinn - Baulkham Hills
Dance: ​Halyee Fisher - Yarrawarrah

2nd: Hollie Freestone - Coal Point
3rd: Emily Kotevski - Georges River
4th: Tahnee Hine - Blacktown City
5th: Alexandra Jones - Hunters Hill
6th: Stella Thorman - Kempsey/Macleay
​Dance: Hollie Freestone - Coal Point

12 YEAR CHAMPION

Tanya Roberts

Hunters Hill

13 YEAR CHAMPION

Isabel Mooney 

Georges River

2nd: Ivy Nicols - Tuggerah Lakes
3rd: Madeline Quinn - Baulkham Hills
4th: Sydney Alpen - Yarrawarrah
5th: Miriam Blaikie - Putney
6th: Amy Simmons - Moorebank St Thomas

Dance:  Stella Arandale - Georges River

2nd: Ella Ryan - Fairfield City
3rd: Amelia Ghaleb - Hunters Hill
4th: Elicia Bull - Orara Valley
5th: Mia Herriot - Collaroy Plateau
6th: Scarlett Price - Hunters Hill
Dance: Indigo Lily Wittman - Kannella

14 YEAR CHAMPION

Heidi McIntosh

Southern Highlands

2nd: Darcey Alexander - Hunters Hill
3rd: Natalie Smith - Woolgoolga
4th: Rylee Muir - Southern Highlands
5th: Shania King - Woolgoolga
6th: Mia Harding - Sawtell
Dance: Natalie Smith - Woolgoolga

15 & 16 YEAR CHAMPION

Elizabeth Murray

Baulkham Hills

2nd: Natalie Grzetic - Yarrawarrah
3rd: Shae Dale - Yarrawarrah
4th: Georgia-Rose Austin - Yarrawarrah
5th: Kyah Foran - Tuggerah Lakes
6th: Selena Rowen - Georges River
Dance: Shae Dale - Yarrawarrah

1ST YEAR INTERMEDIATE SENIOR CHAMPION

Darcie Muir 

Southern Highlands

2nd: Kristina Grzetic - Yarrawarrah
3rd: Grace Flockton - Hunters Hill
4th: Sophie Kelaher - Tuggerah Lakes
5th: Isabelle Hughes - Baulkham Hills
6th: Sophie Clarke - Baulkham Hills
Dance: Ashleigh Selwood - Blacktown City

2ND YEAR INTERMEDIATE SENIOR CHAMPION

Rachel Hammond 

Collaroy Plateau

2nd: Abbey Flockton - Hunters Hill
3rd: Alicia Brecknell - Yarrawarrah
4th: Mataya Pearse - Yarrawarrah
5th: Rae Crocker - Fairfield City
6th: Rachelle Cain - Georges River
Dance: Hannah Davies  - Sawtell

EXTENDED LADIES CHAMPION

Joanne Schaffer

Coal Point

2nd: Courtney Treadwell - Korora
3rd: Abbey Logan - Yarrawarrah
4th: Caitlin Weller - Baulkham Hills
5th: Tori Coleman - Blacktown City
6th: Alexandra Levy - Baulkham Hills
Dance: Ellouise Dunn - Yarrawarrah

ADVANCED LADIES CHAMPION

Debbie West

Fairfield City

2nd: Georgia Stanton - Yarrawarrah
3rd: Melanie Pride - Hunters Hill
4th: Alana Conaghan - Hunters Hill
5th: Hayley Deam - Coal Point
6th: Kia Morgan - Cudgegong Valley
Dance: Jade Ryan - Fairfield City

OPEN SENIOR
(GROUP 1) CHAMPION

Melissa Brailey

Tuggerah Lakes

2nd: Leanne Henderson - Baulkham Hills
3rd: Suzanne Dean - Tuggerah Lakes
4th: Melanie Blomfield - Yarrawarrah
5th: Tanya Watson - Yarrawarrah
6th: Kim Collas  - Yarrawarrah

OPEN SENIORS 
(GROUP 2) CHAMPION

Angela Blackman

Baulkham Hills

2nd: Kimberly Dale - Yarrawarrah
3rd: Kelly Seward  - Concord Wesley
4th: Aleisha Dorahy - Yarrawarrah
5th: Nikki Smith - Kannella
6th: Kirsteen Brown - Blacktown City

2nd: Elizabeth Davis - Baulkham Hills
3rd: Talia Morgan - Hunters Hill
4th: Kirsten Votano - Tuggerah Lakes
5th: Rachel Burke - Yarrawarrah
6th: Ella Nelson - Yarrawarrah
Dance: Emma Davey - Hunters Hill

2nd: Courtney West - Fairfield City
3rd: Molly Stein  - Southern Highlands
4th: Amy Jones - Putney
5th: Elise Heydon - Hunters Hill
6th: Meredith Faggotter - Baulkham Hills
Dance: Molly Stein - Southern Highlands

 

EDITH PARSONS SCHOOL OF PHYSICAL CULTURE

A NOT FOR PROFIT ORGANISATION  ​​ABN 92 719 425 487| COPYRIGHT  © 2016 ALL RIGHTS RESERVED

PHOTOS CURTESY OF PLAYGROUP PHOTOGRAPHY AND NIC HUME PHOTOGRAPHY

  • Facebook
  • Instagram